ÚvodUkážky práceRenovácia schodovRenovácia
terasových podláh
Renovácia fasádČistenie
drevených parkiet,
terás a dlažby (nové)
Hĺbkové čistenie mramoruCenníkPredaj a servis brúsnych strojovPredaj čistiacich prostriedkovLaky DEVALaky BONALaky BlanchonVosky a oleje
na drevo Blanchon
Vzorkovníky
Blanchon
ShowroomTechnické listyZnalecké posudkyStarostlivosť o podlahuKontakt

Údržba podlahy s Bonou - tri jednoduché kroky:


1. Odstráňte prach a nečistoty Vysávačom, suchým mopom alebo zmetákom odstráňte prebytočný prach a nečistoty. Ak používate vysávač, použite nástavec s jemným povrchom. Ako suchý mop použite Bona Care čistiaci pad. Pamätajte, odstráňte všetok prach alebo nečistoty. Pad navlhčite vodou a dôkladne vyžmýkajte pred čistením s Bona Care Floor Cleaner-om.

2. Nasprejujte Jemne nasprejujte 10x15 cm vašej podlahy alebo nasprejujte Bona Care Floor Cleaner priamo na čistiaci pad.

3. Čistite Použite jemne navlhčený, dobre vyžmýkaný Bona Care čistiaci pad a očistite povrch podlahy s vaším Bona Care mopom. Dokončite najprv jednu časť než sa presuniete k ďalšej. Ak je váš mop zanesený, opláchnite ho vo vode a dobre ho vyžmýkajte pred tým ako budete pokračovať v čistení. Ak sa váš pad nadmerne zašpiní, tak ho vyperte a vymeňte za čistý, aby ste predišli šmuhám.

Znovu použiteľný a vhodný na pranie
Bona Care Cleaning pads/Čistiace pady sú znova použiteľné a vhodné na pranie. Na čistenie nepoužívajte žiadne textilné zmäkčovadlá, sušičky alebo bielidlo, pretože tie by mohli znížiť prirodzenú čistiacu schopnosť mikrovlákna. Naše mikrovláknové pady nie sú ošetrené žiadnymi chemikáliami.

Starfiber – revolučná mikro-vláknová technológia
Systém obsahuje novú revolučnú mikro-vláknovú technológiu pre mopy a pady. Namiesto toho, aby zanechávali špinu na podlahe ako bežné bavlnené mopy, náš Bona Care mop z mikrovlákna priťahuje prach a bežné domáce alergény svojou elektrostatickou silou ak sa používa za sucha. Ak sa použije s čističom podlahy, tak pohlcuje prach a špinu z vašej prekrásnej podlahy.

Základ starostlivosti o podlahu


Čo robiť

 • Pravidelne vysávajte alebo zametajte podlahu. Veľké upratovanie je doporučené raz do týždňa
 • Rozliate škvrny čo najrýchlejšie odstráňte s Bona Care mopom a Bona Care Floor Cleaner/ čističom.
 • Umiestite k vchodovým dverám rohože, aby zachytávali piesok a jemný štrk z obuvi. Použite rohože a koberčeky na miesta s vysokou záťažou (cestičky), na koniec schodov a do blízkosti dverí. Vyvarujte sa kobercom s gumenou zadnou stranou a nepriedušným rohožkám.
 • Používajte ochranné vankúšiky alebo podložky.
 • Obnovte ošúchaný povrch s Bona Care Refresher skôr než sa odhalí holé drevo.
 • Udržujte stálu vlhkosť medzi kúriacimi sezónami vo všetkých obytných priestoroch. Prílišné kolísanie vlhkosti spôsobí to, že sa drevená podlaha začne nadúvať, zmršťovať, vydúvať, praskať a začnú sa medzi doskami tvoriť prehnané trhliny. Použitie zvlhčovacích a/ alebo odvlhčovacích systémov je odporučené tam, kde je výskyt pohyblivej vlhkosti.

Čo nerobiť

 • Zabráňte hromadeniu piesku, prachu a jemného štrku. Môžu totiž pôsobiť ako brúsny papier, obrusujú a zmatňujú váš lak na podlahe.
 • Nepoužívajte mokrý mop na drevenú podlahu. Prílišná vlhkosť spôsobuje nadúvanie alebo zvlnenie.
 • Nenechávajte pazúriky vášho domáceho zvieratka nezastrihnuté.
 • Pravidelné zastrihávanie pazúrikov pomáha predchádzať škrabancom a ryhám.
 • Neprechádzajte sa po vašej drevenej podlahe vo vysokých opätkoch a udržujte vaše opätky v dobrom stave.
 • Nepoužívajte vosk, olejové mydlá a iné domáce čističe na lakovanú drevenú podlahu. môžu zmatniť podlahový lak a sťažiť budúce lakovanie podlahy.